Ferráty Hochkönig

Ferráty Hochkönig

19. 8. 2005 - 20. 8. 2005

Aleš, Radek a Divi přijeli jedním autem, Olowan, Michal, Tomáš a Wanigiska druhým - setkali jsme se ve čtvrtek večer v Rakousku poblíž Hinterthalu a přespali na parkovišti u silnice u Erichshütte.

Ráno v šest nás vyzvedla Silva se Steffem a vyrazili jsme k ferátě. Asi po dvou hodinách jsme byli u ní, vyzbrojili se a vyrazili. Po chvíli se ale feráta ukázala moc obtížná a tak jsme šli s Olowan a Tomášem okolo po turistické cestě. Steff se vrátil úplně a ostatní tuto náročnou a dlouhou ferátu úspěšně zvládli - jde údajně o nejdelší ferátu v  Rakousku. Nahoře jsme se opět potkali a společně došli na vedlejší kopec na chatu Matrashaus, kde jsme se občerstvili, popovídali, povečeřeli a nakonec přespali. Přes den jsme měli docela hezké počasí a z Matrashausu byly krásné výhledy.

Oproti tomu sobota začala vydatným deštěm, který nás provázel ještě celé dopoledne a části odpoledne. Šli jsme po hřebeni pod Hochseilerem a sešli do údolí Hinterthalu. Aleš, Silva a Wanigiska šli napřed pro auta a převezli je do Hinterhalu, odkud jsme jeli k Silvě a Stefovi na usušení a sváču. No a tím jsme akci předčasně ukončili a jeli domů.

Kapitoly